Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Męskie kaszkiety

Bejsbolówki, kaszkiety, patrolówki męskie

Kaszkiet męskiCzapka to nie tylko składnik stroju. To właśnie nakrycie głowy w połączeniu z innymi elementami garderoby wyznacza nasz styl. Idąc ulicą wystarczy spojrzeć na mijanych przez nas przechodniów; młody chłopak ma na sobie bejsbolówkę i luzackie spodnie – świadczy to o jego umiłowaniu do prostych, sportowych ubrań, z kolei elegancki starszy pan trzymający w ręku skórzaną teczkę na głowie ma klasyczny melonik, wynika z tego, że ceni szyk. I choć spora część mężczyzn albo decyduje się na ubiór nudnej czapki wyciąganej co roku z szafy tylko dla tego, że na dworze jest już na prawdę zimno, albo nie nosi czapki wcale, wśród panów są i osoby, które mogą pochwalić się także innymi nakryciami głowy. Co więcej są to czapki modne, czapki, które w zależności do swojej specyfiki dodają naszym mężczyzną młodzieńczej swobody, podkreślają styl lub uzupełniają męski strój sporą dozą elegancji.

Jednym z najpopularniejszych męskich nakryć głowy jest kaszkiet. Jego początki sięgają XVIII wieku, kiedy to powoli wprowadzono go jako czapkę wojskową w wielu armiach na świecie. W pierwotnej wersji kaszkiety miały wbudowaną blachę. Z czasem modele i fasony kaszkietów ulegały modowym przemianom, jednak ich zasadniczy krój do dziś pozostał ten sam; prosta, „płaska” czapka z daszkiem na przodzie. Kaszkiet uchodzi za bardzo uniwersalne nakrycie głowy. Możemy nosić go na co dzień, będzie doskonałym uzupełnieniem luźnej młodzieżowej stylizacji. Kaszkiet na elegancko? Oczywiście – modna koszula, spodnie w kantkę i klasyczny kaszkiet to zestaw godny prawdziwego znawcy szyku. Lubisz sportowy luz? I tutaj sprawdzi się kaszkiet – krótkie szorty, podkoszulek polo oraz kaszkiet o młodzieżowym fasonie. Nie bez kozery kaszkiet jest ulubionym nakryciem głowy golfistów.

Jeśli o sportowych czapkach mowa koniecznie wspomnieć trzeba o bejsbolówce. Jak sama nazwa wskazuje jest to czapka, którą początkowo nosili sportowcy grający baseball. Jej głównym zadaniem była przede wszystkim ochrona przed uciążliwymi promieniami słonecznymi utrudniającymi sportowcom grę. Bejsbolówki szyte z miękkie materiału, natomiast ich przód (daszek) jest utwardzany.

Gdzieś pomiędzy kaszkietem a bejsbolówką znajduje się patrolówka. Ma zdecydowanie dłuższy daszek niż kaszkiet, jednocześnie również jej kształt jest zdecydowanie bardziej kwadratowy niż w przypadku bejsbolówki. Wśród najmodniejszych patrolówek znaleźć możemy przede wszystkim te, które zdobione są fakturami moro.