Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Modne kominy

Ciepłe kominy i smerfetki dla dziewczyn

Tak to już jest z modą, że nieustannie nas ona zaskakuje. Raz kreatorzy wracają do trendów z przed kilku, kilkunastu lat, innym razem zaś szukają zupełnie nowych inspiracji.  Inspiracje te mogą znaleźć dosłownie wszędzie. Podobnie jest w przypadku mody zimowej. Będące niegdyś na topie sportowe kurtki ustępują miejsca płaszczom o iście kobiecych krojach, a styliści proponują nam czapki o fasonach przypominających kominy i nakrycia głowy wzorowane na czapkach, które nosiły smerfy ze słynnej wieczorynki.

Smerfetki były prawdziwym hitem zeszłej zimy. W tym sezonie nadal są na topie. Smerfetki charakteryzuje ciekawy, oryginalny krój; są dość szerokie i mają wydłużony tył. Czapki te szczególnie dobrze wyglądają z rozpuszczonymi włosami oraz warkoczami. Dużą zaletą tego rodzaju nakrycia głowy jest uniwersalność – smerfetka pasuje praktycznie do każdego typu twarzy, i do buzi owalnej i do kwadratowej. Większość smerfetek wykonana jest z włóczki, ten typowo zimowy dodatek do stroju dobrze prezentuje się z szalikami i rękawiczkami także wykonanymi z wełny. Dodatkowo zdobione są zabawnymi pomponami (dodają one pogodnego i luźnego charakteru naszemu strojowi.) Smerfetki mogą mieć wszystkie kolory tęczy; są niebieskie, zielone, czerwone. Kolorystykę czapki dobierz do stylistyki kurtki bądź płaszczyka.

Alternatywą dla smerfetki może czapka komin. Komin ma podobny fason do smerfetki, jednak ma nieco dłuższy tył. Często też jest połączeniem szalika i nakrycia głowy; taka wersja komina opatula nie tylko głowę, ale także część policzków i szyję. Decydując się na zakup takiego rodzaju czapki nie musimy martwić się o dobór szalika, chusty czy apaszki do nakrycia głowy. Podwinięty komin może też służyć tylko i wyłącznie za szalik. Sportowa wersja komina to pasiasta kolorowa czapeczka – idealna do narciarskiej kurtki i ciepłych spodni. Komin do eleganckiego płaszczyka? To także dobry pomysł. Długa czapeczka w intensywnym kolorze pasować będzie do szykownego klasycznego czarnego płaszczyka. Nie polecamy natomiast zestawiać go futrem lub kożuchem – taki zestaw będzie prezentował się kiczowato, a nie modnie.